czwartek, 2 lipca 2015

Kreatywność

Na początek co to jest ta kreatywność. Według encyklopedii jest to proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych idei, skojarzeń. Jednak dla mnie jest to wykonywanie pewnych czynności w sposób, który sobie sami wymyślimy, nie podążając za tłumem.

Jak być kreatywnym? Ostatnimi czasy popularne stały się książki typu "Zniszcz ten dziennik", które mają na celu pobudzenie naszej kreatywności. Jednak według mnie bez sensu jest wydawanie 30 zł na tego typu rzeczy. Ważne jest aby na co dzień kierować się naszą wyobraźnią. Wystarczy wziąć kartkę, ołówek i zacząć coś rysować lub pisać, albo wyjąć z lodówki, szafek kuchennych przypadkowe składniki i wymyślić nowe, smaczne danie.
Ludzie kreatywni mają łatwiej w życiu. Są postrzegani jako osoby, które mają swój urok i patrzą na świat zupełnie inaczej. Każdy może zrobić to samo co inni, ale nieliczni zrobią to na swój sposób.Co Wy sądzicie na ten temat? Czy jesteście kreatywni?

Ps. Jeszcze raz dziękuję Natalii za piękne zdjęcia. Niedługo pojawi się ich więcej :D


5 komentarzy:

 1. Zgadzam się co do kreatywności. Jednak "zniszcz ten dziennik' naprawde mi pomógł :)

  http://claaudiablog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z twoim zdaniem. Myślę że ja jestem kreatywna, choć mogłoby być lepiej (jak zawsze zresztą). świetne szorty i bluzka :)
  http://marrie-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. fajnie, czekam na nowe posty :)
  Co powiesz na obs/obs? Jeśli tak to zacznij i daj znać na moim blogu, że obserwujesz :D
  karlyss-karlyss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ludzie kreatywni zawsze maja łatwiej, ponieważ jednocześnie są błyskotliwi i potrafią sobie poradzić w każdej sytuacji, a co ważniejsze rzadko się nudzą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz w blogosferze brakuje ludzi kreatywnych. Mało kiedy spotyka się blogi, gdzie od razu na wejściu jest wielkie WOW. Super post ;)
  OBSERWUJĘ, ZROBISZ TO SAMO ?:)
  http://imagine-day.blogspot.com/- KLIIK

  OdpowiedzUsuń